LT

Atgal
Baltijosšalims-originalusZippobendrovėssveikinimas

Zippo gamybos kompanija šiemet valstybingumo šimtmečius mininčioms Lietuvai, Latvijai ir Estijai sukūrė riboto leidimo žiebtuvėlį, ant kurio pirmą kartą savo istorijoje vienu metu pavaizdavo trijų valstybių simbolius.


Vos 500 vienetų tiražu išleistus gaminius puošia Baltijos šalių žemėlapis ir herbų motyvai, aprėminti lietuvišku, latvišku ir estišku užrašais „100 metų nepriklausomybei“.

“Zippo žiebtuvėliai jau ilgus metus yra negęstančios liepsnos simbolis, kuris daugeliui tuo pačiu yra ir laisvės simbolis. Specialiai Baltijos šalims sukurta kompozicija padrąsina bei primena, kad gyvenime yra viena vienintelė nuožmiausių vėjų neužpučiama liepsna - tai laisvės troškimas”, - sako A. Kregždė, kompanijos “Zippo” atstovas Lietuvoje. Jo teigimu, valstybių herbų fragmentai: Lietuvos Vytis su kalaviju ant žirgo, Latvijos liūtas ir grifonas su kalaviju letenoje bei trys Estiją saugantys liūtai pasirinkti neatsitiktinai - juose atsispindi tai, kas svarbiausia - istorijai, praeičiai ir šiandienai.

 

Lietuvos herbas Vytis – raitelis su kalaviju ir skydu ant šuoliuojančio žirgo – reiškia stiprų, bebaimį vadovą, kovojantį už savo kraštą ir tėvynę. Jis yra vienas iš seniausių herbų visoje Europoje ir vienas iš nedaugelio valstybinių herbų, kurie kilę iš portretinių valdovų antspaudų, o ne iš dinastinių herbų.

 

Estijos herbas yra karališkos kilmės, nors Estija niekada nebuvo karalystė. XIII amžiuje Estiją užkariavęs Danijos karalius Valdemaras II šį danišką herbą su trimis liūtais suteikė Talino miestui. 1925 m. nepriklausomoje Estijoje nuspręsta, kad šis herbas bus visos šalies: skydo auksiniame lauke trys mėlyni einantys ir valstybę saugantys liūtai, išdėstyti stulpu. Skydą iš apačios iš šonų supa dvi auksinės ąžuolo šakelės su auksinėmis gilėmis.

 

Latvijos herbe tekanti saulė ir jos 19 spindulių simbolizuoja atgimstančią valstybę ir jos 19 apskričių. Raudonasis liūtas (jėga, stiprybė ir ištvermė) paimtas iš ankstesnio Kuržemės hercogystės herbo ir simbolizuoja Kuržemę bei Žemgalę. Sidabrinis grifas su kalaviju letenoje yra ankstesnės Uždaugavės hercogystės herbas. Jis dabar simbolizuoja Vidžemę ir Latgalą. Grifonas reiškia išmintį bei veiklumą. Latvijos herbą puošia ąžuolo šakos – senas latvių vyriškumo ir ištvermės simbolis, o trys auksinės penkiakampės žveigždės virš skydo simbolizuoja Kuržemę, Vidžemę ir Latgalą. Būtent taip buvo padalinta Latvijos teritorija carinės Rusijos laikais.Dėl suteikiamos neribotos garantijos

 

Dėl neribotos garantijos Zippo žiebtuvėlis dažnai dovanojamas ypatingomis progomis ir net perduodamas iš kartos į kartą.

Žiebtuvėlis, skirtas Baltijos valstybių nepriklausomybės šimtmečiams paminėti - jau ne pirmasis JAV kompanijos gaminys istorine tematika, skirtas mūsų šaliai. Prieš dvejus metus ji sukūrė specialiai Lietuvai skirtą trijų žiebtuvėlių kolekciją. Raudonos, žalios ir geltonos spalvos žiebtuvėliai tuomet papuošti etnografiniais raštais ir ženklais, kurie mūsų protėvius saugodavę nuo pavojų, padėję įveikti išbandymus ir lemdavę sėkmę.


/